Školení na podzim? Jednejte včas!

Publikováno: 19. 9. 2024

Podzimní měsíce představují kritické období pro rezervaci kapacit školicích center. Doporučujeme proto brzy začít s rezervací volných termínů. Jejich počet se rychle snižuje, což může ovlivnit strategické cíle firem do konce roku 2024.

Období od září do prosince je tradičně nejvytíženějším obdobím pro školicí centra. Jitka Sotonová, vedoucí školicího centra OKškolení společnosti OKsystem, k tomu dodává: „V tomto období realizujeme více než 40 % celoročního objemu školení. Tento trend není novinkou, ale dlouhodobě stabilním jevem. Firmy často odkládají rozhodnutí o školení svých zaměstnanců až na poslední chvíli, což vede k tomu, že kapacity učeben a lektorů jsou již na podzim vyčerpány.“

Pokud se firmy rozhodnou odložit rezervaci školení na pozdější období, může se stát, že v listopadu či prosinci narazí na omezenou dostupnost potřebných kurzů a termínů. A to i u certifikací a recertifikací, které jsou pro mnoho firem nezbytné pro udržení partnerských statusů s velkými technologickými společnostmi, jako jsou například Microsoft nebo Cisco.

Tyto certifikace vyžadují nejen čas na přípravu zaměstnanců, ale také včasné zajištění termínů zkoušek. Pokud firmy tento proces podcení, mohou ohrozit svůj partnerský status a tím i svou konkurenční výhodu na trhu.

V OKškolení nabízíme nejen širokou škálu kurzů, školení a certifikačních programů, ale také komplexní poradenství při výběru vhodných školení. Tento přístup zahrnuje vstupní kontrolu znalostí zaměstnanců, návrh školicích programů na míru, které odpovídají specifickým potřebám firmy, a důraz na praktická cvičení, která garantují udržitelnost získaných dovedností.

„Pokud si firmy chtějí zajistit vzdělávací kapacity, musí jednat rychle a ideálně v průběhu září. Z naší zkušenosti se většina podzimních termínů rezervuje právě tento měsíc. Jsme připraveni poskytnout veškerou podporu a poradenství, aby firmy mohly realizovat své vzdělávací plány v plné šíři. I proto jsme zprovoznili nové přehlednější a rychlejší webové stránky,“ uzavírá Jitka Sotonová.